Číslo 1

Číslo 1

Slovní vyjadřování citu, inteligence

Jednička je přiřazena komunikaci a poukazuje na to, jak se dotyčný člověk umí dorozumět s druhými. Je velmi důležité, aby zadržené energie, které se objevují s více jedničkami a které jsou doprovázeny vnitřním napětím, byly pozitivně odbourány, vyjádřeny. Protože je 1 číslo komunikace, může být uplatněna v různých formách umění, v práci nebo hobby
Vlastnosti čísla 1 - podle jeho množství

Jedna 1
Lidé s jednou 1 ve čtverci mají problémy vyjádřit své vnitřní pocity slovy. Jsou proto často neprávem označování jako citově chudí. Lidem s jednou 1 postačí vyjádřit své city jednou a přijde jim zatěžko pochopit, že jejich partner/ka by chtěl/a slyšet častěji, že on/ona je milován/a. Je jim trapné příliš často hodnotit své intimní pocity. Jsou velmi cílevědomí a nenechají se lehce svést ze své cesty.


Dvě 1
Lidé s dvěma jedničkami v numerologické mřížce umějí podstatně snadněji vyjadřovat své pocity. Mají velkou potřebu dělit se o ně, dávat jim průchod, a reagují zklamaně, pokud je někdo zastaví. Bez problémů se svěří jiným a jsou připraveni přizpůsobit se, jsou-li přesvědčováni protiargumenty. Tito lidé potřebují neustálé ujišťování od svého partnera či partnerky, že jsou milováni nebo uznáváni. Takoví lidé mají přirozeně problémy v případě, že ten druhý má jen jednu jedničku a nemůže proto této potřebě rozumět.


Tři 1
Lidé se třemi jedničkami ve čtverci se moc neradují, když je třeba se rozhodnout. Jsou si velmi dobře vědomi svých problémů, zhodnotí je ze všech stran a jsou vážně zmateni, které rozhodnutí je to správné. Potřebují čas, aby mohli problém nahlédnou ze všech stran a člověk s nimi musí mít trpělivost, protože nutit je k rozhodnutí není vůbec nic platné. Když se ale rozhodnou, dají to jasně najevo. Někteří lidé s třemi jedničkami jsou buď velcí mluvkové, nebo – druhý extrém – velmi mlčenliví. Velmi málo o sobě a svých myšlenkách mluví. V každém případě si své nejhlubší a nejvnitřnější pocity podrží pro sebe.


Čtyři 1
Kdo má v numerologické mřížce čtyřikrát jedničku, je klidný a velmi citlivý. Těmto lidem připadá zatěžko jasně vyjádřit své pocity, a proto bývají často nepochopeni. Cítí se nejistí a hledají partnera, který jim dá vnitřní stabilitu, kterou oni sami bolestně postrádají, ačkoliv navenek vystupují často velmi sebejistě. Lidé se čtyřmi jedničkami ztrácejí často svou sebejistotu a mohou být velmi nepříjemní, když neví jak dál nebo se cítí být zahnáni do kouta. Je pro ně velmi důležité nahromaděnou energii rozumně odbourávat tak, aby našli vnitřní klid.


Pět a více 1
Tato osoby mají často těžkosti navazovat vztahy, protože mají tendenci se před okolním světem stahovat, jen obtížně vycházejí i sami se sebou. Emoční energie je podstatně vyšší než u lidí se čtyřmi jedničkami v mřížce a vyšší je i neschopnost vyjádřit odpovídajícím způsobem své city a pocity. Aby se tito lidé chránili před svou vlastní nejistotou, uchylují se k tomu, že jiné slovně zraňují. Raději dříve, než by byli oni sami snad zraněni. Vše podle hesla: Nejlepší obrana je útok.“ Což je samozřejmě v zásadě postaveno na hlavu, protože oni vlastně druhé zraňovat nechtějí, stejně tak jako si nepřejí být sami zraňováni. Člověk musí dát těmto lidem hodně důvěry, aby dokázali najít vnitřní harmonii a pozitivně přeměnit nahromaděnou energii.

Způsoby vyrovnání:

Pobyt na čerstvém vzduchu, tvůrčí činnost, sportKdyž chybí 1
My všichni narození do roku 2000 máme v datu narození přinejmenším jednu 1, a tím tedy přirozenou potřebu nezávislosti a v neposlední řadě také egoismus. Ale od roku 2000 tato 1 chybí. Znamená to, že jim bude scházet i onen tlak uskutečnit své Já v podobě, v jaké to dnes známe my. Budou se muset nově definovat, když budou chtít své cíle a přání uskutečnit, protože u těchto lidí stojí v popředí vědomí „my“.


Izolovaná jednička
Pokud nám chybí 2, 5 a 4, pak máme izolovanou 1. Tyto osoby mají problémy vyjádřit správně své pocity. Nehovoří rádi o tom, co cítí, a často jsou proto druhými nesprávně pochopeni. Mohou se projevovat výbuchy hněvu a pláče. Chybí jim spojení k dalším oblastem jejich rozumového a pocitového světa.
Autorem textu je numerolog Ing. Milan Walek (Numerologie v praxi)


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna ve Štír Štíru
ukázat kalendář »