Číslo 6

Číslo 6

Harmonie, rodina, láska ke kráse, obchodní schopnosti

Šestka je číslo reprezentující harmonii, krásu, rodinu, lásku ke zvířatům. Ale lidé s 6 dělají pro naplnění těchto přání jen málo – 6 totiž bere sebevědomí. Přináší s sebou zato romantiku, tak ti dotyční staví své romantické ideály velmi vysoko, často tak vysoko, že to poznávají na sobě velmi bolestně. Vydávají se za sebevědomé a nezávislé, ale takové budou teprve tehdy, až se zbaví své vnitřní nejistoty.
Vlastnosti čísla 6 - podle jeho množství

Jedna 6
Lidé s jednou 6 v datu narození mají velkou potřebu harmonie, jsou velmi citliví a milují svůj krásný domov. 6 je emotivní číslo, proto tyto osoby reagují vždy nejprve emotivně. Milují pocity, mají ale kvůli své vnitřní nejistotě strach příliš je ukazovat, vždyť by mohli přece být zraněni. Navenek mohou působit značně sebejistě, nedejte se ale oklamat. Překonávají tak často jen svou vlastní chybějící sebedůvěru. Daří se jim dobře, pokud mohou žít v milém a chápavé prostředí. Pro lidi s jednou 6 je harmonické partnerství nanejvýš důležité. Udělají hodně pro to, aby si takové partnerství udrželi, protože si neumí představit, že by žili sami. Ale když už musí, ukážou, že umí být soběstační a že mají i výdrž. Jsou kreativní se značnou duševní, i když často velmi nekonvenční činorodostí.


Dvě a více 6
Když mají lidé s jednou 6 problémy s vlastní sebedůvěrou, o kolik je to ještě těžší pro lidi s dvěma a více 6. Tito lidé si nepřejí nic toužebněji než mít vlastní rodinu, a přece je pro ně neskutečně těžké dosáhnout toho. Snad od svého partnera očekávají příliš. A ten, pokud nemá vůbec žádnou 6 v datu svého narození, jim zase vůbec nerozumí. Oni zkrátka od partnerství očekávají všechno. Pro tyto lidi je nanejvýš důležité vybudovat si svou vlastní sebedůvěru. Vůbec nevidí, co dokážou, nebo, což je ještě horší, zdá se jim to pořád málo. Ačkoli si život neumí představit bez partnera, naleznou kupodivu vždy vnitřní sílu, když jsou s takovým problémem konfrontováni. Mají hodně duševní energie, jsou kreativní a přímo kvetou v milém harmonickém prostředí, ať už je to rodina nebo pracoviště. Lidé takové konstelace jsou nekonvenční myslitelé, a proto také obvykle ve svém okolí narazí. Proto i v tomto případě má velký význam vnitřní rovnováha a poznání, zda se nedobrý kompromis, který člověk někdy chce udělat kvůli vytouženému klidu a míru, na dlouhou dobu neobrátí spíše ve vlastní nevýhodu.

Způsoby vyrovnání:

Pravidelné cvičení na čerstvém vzduchu, plavání, jóga, hudba.Když chybí 6 Tady chybí porozumění pro harmonii, což je zase pro lidi s 6 numerologické mřížce samozřejmé. Tito lidé jsou blíže tomu věci si vyhádat, než je řešit kompromisem. Měli by poznat a osvojit si, že problémy je možné řešit jinak než křikem. Ochota ke kompromisům může vést pro všechny k přijatelnému řešení.
Autorem textu je numerolog Ing. Milan Walek (Numerologie v praxi)


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna ve Štír Štíru
ukázat kalendář »