Číslo 8

Číslo 8

Logické myšlení, organizační talent, obrazuschopnost, materiální a fyzická karma

Osmička je karmické číslo. Vyžaduje vždy vyrovnanost. Propůjčuje moc, ale přináší také deprese. Lidé s 8 v datu narození mají tendenci vidět život z horší stránky. Jsou logicky založení a vyžadují vždy, aby jim byly věci logicky vysvětleny.
Vlastnosti čísla 8 - podle jeho množství

Jedna 8
Lidé s jednou 8 v numerologické mřížce myslí velmi logicky. Hledají rovnováhu v životě a jsou v průběhu svého života často vyzýváni k tomu, aby tuto rovnováhu dokázali najít mezi povoláním, soukromým životem a požadavky svého duchovního života. Pokud budou něco dělat jen kvůli prestiži, penězům nebo z jiných důvodů egoistické vypočítavosti, může se jim stát, že se té věci budou muset vzdát. Dotyční lidé dovedou dobře zorganizovat svůj čas, mají suchý humor a smysl pro obchodní záležitosti. Ačkoliv jim 8 propůjčuje vnitřní sílu, dají se snadno znejistit, protože sami sebe často soudí příliš tvrdě. Protože si potřebují sami pro sebe věci vysvětlit logicky, zdají se někdy těžkopádní a pomalí, ale je to jen zdání. Jejich myšlenkový proces jde cestou postupných kroků, proto věci, které si jednou osvojí, nezapomínají. Musí být ovšem opatrní, aby nesklouzli do negativního myšlení. To se těmto lidem může snadno stát. Lidé, kteří sílu 8 využívají negativně, mohou ve svém prostředí působit tvrdě a neústupně.


Dvě a více 8
Ačkoliv lidé s dvěma a více 8 mají organizační talent a hodně duševní energie, jen velmi obtížně dovedou svůj talent pozitivně využít. Více než jedna 8 sebou nese hodně negativity, a protože je 8 číslo rovnováhy, musí tito lidé znovu a znovu hledat a vytvářet rovnováhu a harmonii a měli by se vždy ptát po své motivaci. Díky velké duševní a logické schopnosti pochopit věci v jejich základních vlastnostech, mají mnozí z nich kreativní talent. Dneska se tento myšlenkový proces velmi dobře hodí pro počítačový průmysl, kde vytváření počítačových programů muší být založeno na logických postupech. Lidé s několika 8 také umí, když chtějí, ostatní přesvědčit. Mají organizační talent, cit pro finance a jen zřídka přehlédnou příležitost vydělat peníze. Mohou se ale stát ve finančních záležitostech nenasytní a malicherní. Také existuje stálé nebezpečí, že se na svět dívají z té černější stránky. Pro tento okruh lidí je velmi důležité, aby nezapomínali na pozitivní myšlení a jeho sílu.

Způsoby vyrovnání:

Sport, práce s drobnostmi, kresleníKdyž chybí 8
S 8 chybí logika. Takovým lidem se nedostává nadání podívat se na věci logicky a také tak postupovat. Stejně jako u 3 vůbec nejde o nedostatek inteligence, pouze to znamená, že myšlenkové pochody jsou jinak uspořádány. Dotyčné osoby se rychle vřítí do nějaké situace, aniž by o tom více přemýšlely, „vždyť přece mohou kdykoliv své mínění zase změnit“. Tito lidé by se měli naučit dobře si jednání rozmyslet předtím, ještě než přistoupí k činu.
Autorem textu je numerolog Ing. Milan Walek (Numerologie v praxi)


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna ve Štír Štíru
ukázat kalendář »